• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Stacja FX oznajmiła, że trwają prace nad kolejnym sezonem serialu Legion. W oświadczeniu wydanym przez Erica Schriera i Nicka Grada, prezesów FX Networks i FX Productions, wyjaśniono wagę całego projektu:

"Pierwszy sezon Legionu był wyjątkowym osiągnięciem. [...] To jednak nie tylko nowa seria, Legion jest całkowicie oryginalnym podejściem do gatunku filmów o superbohaterach. Dziękujemy Noah Hawley'owi za ponoszenie ryzyka przy poszczególnych pomysłach oraz rozwiewanie pewnych oczekiwań. To zaszczyt móc ponownie pracować z nim, jego partnerami produkcyjnymi, niesamowitą obsadą oraz naszymi partnerami w Marvel Television nad nowym sezonem serialu".

Kilka słów dodał również Jeph Loeb, producent wykonawczy i szef Marvel Television:

"Jesteśmy zachwyceni tym, że pojawi się kolejny sezon Legionu. Niesamowite podejście Noah względem Davida Hallera i pozostałych postaci, które ożywił sprawiło, że zapragneliśmy więcej. Jesteśmy także dumni z naszych partnerów w stacji FX i z sukcesu, jakim możemy się wspólnie dzielić, dzięki współpracy przy tym serialu".

Noah Hawley będzie nadal producentem wykonawczym wraz z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem, Simonem Kinbergiem, Jephem Loebem, Jimem Chorym oraz Johnem Cameronem. Legion wyprodukuje natomiast FX Productions i Marvel Television.

legion fx x men tv mutant marvel comicsFot. Den of Geek

Zobacz również: Legion - nowe zapowiedzi oraz pokaźna paczka zdjęć!

Legion to serial inspirowany serią komiksów X-Men Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza. Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), targanego konfliktami młodego mężczyzny, który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych. 

Ponadtrzydziestoletni obecnie David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni.

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu? 

Producentem wykonawczym serialu jest Noah Hawley, a partneruje mu m.in. John Cameron. Legion jest najnowszym wspólnym projektem Hawleya i Camerona, którzy są laureatami nagród Emmy i Złotych Globów za serial Fargo.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Media Village

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.