Advertisement

The Handmaid’s Tale z trailerem

W sieci zadebiutował pełen trailer najnowszej produkcji Hulu – The Handmaid’s Tale, serialu opartego o powieść Margaret Atwood pod tym samym tytułem. Premierę zaplanowano na 26 kwietnia.

Poniżej prezentujemy trailer – niestety nie ma on polskich napisów, jednak jest on bardzo wymowny.

Zobacz także: Miasteczko Twin Peaks – bohaterowie na pierwszych zdjęciach promujących 3. sezon serialu

The Handmaid’s Tale jest dystopią – w przedstawionym w niej świecie reżim i ortodoksja rządzą światem. Kobiety zostają pozbawione pracy oraz praw. W ramach nowych struktur zostaje utworzony zakon Podręcznych (tytułowe Handmaids), których jedynym zadaniem jest rodzić potomków liderom państwowym. Podręczne nie mają imion, muszą pozbyć się jakichkolwiek ambicji i w pełni podporządkować nowym panom. Najnowsza, serialowa ekranizacja powieści zamiast wrzucić nas do zastanego świata, zamierza pokazać widzom również początki rodzenia się tego ortodoksyjnego reżimu, śledząc losy swojej głównej bohaterki Offred (Elizabeth Moss), którą pozbawiono pracy oraz rodziny. W zamian została zmuszona do wstąpienia do Podręcznych oraz, później, przekazana Dowódcy (Ralph Finnes) i jego niepłodnej żonie, Serenie Joy (Yvonne Strahovski).

Powieść Atwood już raz przenoszono na ekrany, w 1990 roku premierę miał film Opowieść podręcznej w reżyserii Volkera Schlöndorffa, wówczas w rolę Offred, przemianowanej tutaj na Kate, wcieliła się Natasha Richardson, Dowódcę grał Robert Duvall, a jego żonę – Faye Dunaway. W porównaniu z tą obsadą, twórcy serialu zdecydowali się na znaczące odmłodzenie bohaterów.

Książka Opowieść podręcznej ukazała się w Polsce nakładem Znaku w 1992 roku.

Źródło: The Verge // Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne Hulu

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?