Black Lightning – pierwsze spojrzenie na tytułowego bohatera!

Heros ostatniej małoekranowej adaptacji komiksu ze stajni DC doczekał się dzisiaj swojej pierwszej grafiki. Mowa tutaj oczywiście o powstającym serialu Black Lightning, w którym główną rolę gra Cress Williams (Doktor Hart). Właśnie ruszyła jego produkcja w Atlancie i z tej okazji mam przyjemność zaprezentować Wam wspomnianą wcześniej grafikę. Widnieje na niej tytułowy heros w pełnym przebraniu. Jak Wam się podoba? Mnie osobiście przywodzi myśl w dużym stopniu postaci z serialu DC’s Legends of Tomorrow. Producentami wykonawczymi serii są: Greg Berlanti, Mara Brock, Sarah Schechter i Salim Akil. Reżyserią pilota serialu zajął się ostatni z wymienionych powyżej twórców, który ponadto sporządził do niego scenariusz.

black lightning first look image 58dc239fd02000 11195132 1

Wiedziałem o tym świecie zbyt dużo, jako dorastający chłopczyk w mieście Richmond w stanie Kalifornia.

Stwierdził Akil.

Nie obca była mi przemoc, śmierć, beznadzieja czy obojętność względem mojego życia wyrażona przez otaczające mnie osoby. Komiksy były świetną ucieczką od tego świata. Miałem trzynaście lat, kiedy został stworzony Lightning i w końcu pojawił się czarnoskóry bohater, któremu zależało na naszym życiu oraz sąsiedztwie.

Zobacz również: Obejrzyj 9 minut z Ghost in the Shell! Premiera już jutro!

Black Lightning został stworzony przez Tony’ego Isabella i Trevora Von Eedena. Postać zadebiutowała w pierwszym zeszycie Black Lightning wydanym w 1977 roku. Bohaterem opowieści jest Jefferson Pierce, były olimpijczyk, który urodził się w tajemnicy ze zdolnością wytwarzania pól elektromagnetycznych i ich manipulowania. Mimo iż sportowiec porzucił swoje rodzinne miasto – Metropolis (a dokładniej rzecz ujmując Suicide Slum), po morderstwie jego ojca, to powraca w znane mu strony z żoną oraz córeczką, przyjmując pracę dyrektora liceum. Jednakże sielankowe życie postaci nie trwa wiecznie. Gdy traci jednego z własnych uczniów w wyniku agresji gangów, która zagraża całemu miastu, Pierce postanawia skorzystać ze swoich mocy. Przyjmując tożsamość Black Lightninga, staje się zamaskowanym superbohaterem, który służy zarówno jako członek Outsiders, jak i Justice League.

black lightning

Black Lightning nie doczekał się jeszcze adaptacji live-action. Bohater pojawił się w licznych animowanych projektach. Pokładali za niego głos Levar Burton i Blair Underwood. Postać zaliczyła również pamiętny występ zrealizowany w postaci skeczu podczas programu telewizyjnego Saturday Night Live w 1992 roku. Zagrał go wtedy komediant Sinbad. Skecz miał miejsce zaraz po ikonicznym komiksie Death of Superman, a więc przedstawiał historię Black Lightninga próbującego zepsuć pogrzeb Człowieka ze stali.

Ponadto warto dodać, że kostium tytułowego bohatera zaprojektowała Laura Jean Shannon (Księga dżungli, Iron Man).

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowazenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?