Ania z Zielonego Wzgórza powraca w pierwszym zwiastunie nowego serialu Netflixa

Netflix znowu zaszczyci nas nowym serialem. Tym razem będzie to ekranizacja słynnej książki dla dzieci autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza. Serial nosi tytuł Ania, a w rolę główną wciela się Amybeth McNulty (Clean Break, Morgan). Zwiastun znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=JRg19diQLSk

Zobacz również: Ingrid Goes West – zwiastun mrocznej komedii!

Ania to opowieść o trudach dojrzewania i o tym, że mimo przeciwności losu i problemów warto walczyć o miłość, akceptację i swoje miejsce w świecie. Akcja serialu rozgrywa się pod koniec XIX w. na Wyspie Księcia Edwarda i opowiada o losach Ani Shirley (Amybeth McNulty) — osieroconej dziewczynki, która swoje najmłodsze lata spędziła, błąkając się po sierocińcach i domach przygodnych osób, aż w końcu przypadkowo trafiła do prowadzonego przez pewne starzejące się rodzeństwo gospodarstwa. Niezwykły temperament, błyskotliwy intelekt i bujna wyobraźnia 13-letniej Ani przemienią życie nie tylko Maryli (Geraldine James) i Mateusza Cuthbertów (R.H. Thomson), ale też całej miejscowej społeczności. Przygody Ani to ponadczasowa i aktualna opowieść, poruszająca między innymi kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów i uprzedzeń.

ania z zielonego wzgórza plakat netflix

Premiera serialu odbędzie się na platformie Netflix 12 maja.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?