Belfer – ruszyły zdjęcia do 2. sezonu! Znamy pierwsze szczegóły!

We wtorek, 4 kwietnia, ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+ BELFER 2. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz (Karbala, Lincz) oraz Maciej Bochniak (Disco Polo). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. Oto pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera BELFRA 2 planowana jest na jesień 2017

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej  Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W serialu kryminalnym CANAL+ BELFER 2 za tło wydarzeń służyć będą plenery Warszawy i Wrocławia. Na ekranie, oprócz Macieja Stuhra, widzowie zobaczą między innymi Michalinę Łabacz (Wołyń, nagroda za debiut aktorski na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz Elizę Rycembel (Niewinne, #Wszystkogra, Obietnica, nagroda Talent Trójki w kategorii Film). 

Pierwszy sezon „BELFRA” był  najchętniej oglądaną produkcją w historii CANAL+. Serial kryminalny  otrzymał Polską Nagrodę Filmową ORŁY 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy  Serial Fabularny, Specjalną  Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku  oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku.

Źródło: Info prasowe | Ilustracja wprowadzenia: CANAL+

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?