Advertisement

13 powodów – aktor staje w obronie serialu

Serial 13 Powodów na niespotykaną dotąd skalę sprowokował dyskusje na temat samobójstwa. Jednak spotkał się z ogromną krytyką psychologów ze względu na drastyczne sceny. Aktor broni serialu.

13 Powodów to pierwszy serial tak bardzo prowokujący do trudnych dyskusji we współczesnej popkulturze. Serial na podstawie książki Jaya Ashera wywołał lawinę kontrowersji, ze względu na poruszany temat samobójstw. Po wyjściu pierwszego sezonu psychologowie ostrzegali o fali samobójstw, które mógł spowodować przez romantyzację samobójstwa. W związku z tymi głosami Netflix postanowił usunąć scenę podcinania sobie żył w pierwszym sezonie.

Aktorzy podczas wywiadów zawsze wspominali o ogromie pracy włożonym w serial. Nic dziwnego zatem, że jeden z nich postanowił wypowiedzieć się na ten temat na twitterze:

Zobacz również: Władca Pierścieni – serial nie otrzymał zgody na ukazanie sporej części materiału z książek

Christian Navarro grający Tony’ego Padillę pisze:

Coś mnie zastanawia… w 13 Powodach przemawialiśmy bardzo ostrożnym językiem do młodych ludzi, inspirując ich do pozytywnej zmiany. Serial jest oczerniany przez jedną scenę [samobójstwa]. (…)

Z tym, że scena samobójstwa Hanny to nie jedyny zarzut w stronę serialu. Krytykę zebrał też sposób pokazania delikatnej kwestii samobójstwa. Wiele głosów sprzeciwiało się również niewłaściwemu ukazaniu prawdziwych przyczyn samobójstwa, wskazując niesłuszne z perspektywy psychologów 13 powodów.

Jednakże sezon drugi zmienił sposób pokazania problemu. Pomimo zarzutów, jakoby był mniej wyrazisty w porównaniu do poprzednika, nakręcono trzeci sezon, który pokaże się 23 sierpnia. Co więcej ma powstać również czwarty sezon. Od drugiego sezonu twórcy stale kontaktują się z psychologiem, którego pomoc nad scenariuszem ma zadbać o to, by serial nie miał negatywnego wpływu na zmagających się z depresją odbiorców. Trzeci i czwarty sezon ma się trzymać toru obranego przez drugi sezon, który zmienił znacznie ton nadany przez sezon pierwszy.

Żródło: screenrant.com | Ilustracja główna: Fot. Materiały prasowe

Hip-Hopowa głowa, fan fantastyki i w ostatnim czasie filmów o dystopijnej przyszłości, miłośnik muzyki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?