• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Gutsy Animations zebrała wczoraj za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Indiegogo wystarczającą kwotę (tj. ok. 230 tys. dolarów) na produkcję serialu animowanego poświęconego Muminkom. Pierwszy sezon produkcji ma składać się z 13 odcinków, a jego premierę zaplanowano na 2019 rok. Twórcy zapowiedzieli także wykorzystanie najnowszych zdobyczy technologicznych w połączeniu z wykonanymi ręcznie rysunkami. Każdy odcinek ma opierać się na fabule lub zdarzeniu przedstawionemu w komiksach, bądź powieściach. Za reżyserę będzie odpowiadać Steve Box (Wallace i Gromit: Klątwa królika), a producentem jest John Woolley (za Baranka Shauna zdobył nagrodę BAFTA). Scenariusz przygotują Nick Ostler i Mark Huckerby (Piotruś Królik, Danger Mouse, Baranek Shaun). Więcej szczegółów o projekcie możecie przeczytać na stronie Indiegogo.

Zobacz również: Gwiazdka Muminków - zobaczcie wyjątkową zapowiedź polsko-fińskiej koprodukcji

Pierwsza powieść o Muminkach zatytułowana The Moomins and the Great Flood została wydana przez Tove Jansson w 1945 roku. Są oni bohaterami cyklu dziewięciu książek i ponad dwudziestu komiksów. Na ich motywach powstało kilka seriali telewizyjnych oraz cztery filmy. Wszystkie opowiadają o przedziwnych przygodach istot podobnych do hipopotamów oraz ich przyjaciołach, którzy zamieszkują dolinę położoną w Finlandii, nazywaną przez wszystkich Doliną Muminków. Obecnie Muminki cieszą się bardzo dużą popularnością, a wartości im towarzyszące: odwaga, tolerancja i poszanowania dla przyrody, okazują się być istotne nawet po dziś dzień.

Źródło: Indiegogo / Ilustracja wprowadzenia: Bulls Licensing

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.