Geniusz – National Geographic przedłuża antologię o 2. sezon

Na kilka dni przed premierą pierwszego sezonu National Geographic Channel ogłosiło, że ich nowa antologia, Geniusz, została przedłużona o kolejny. Bohatera drugiej odsłony poznamy jednak najpóźniej w dniu finału, czyli 20 czerwca. 

Pierwszy sezon został oparty na biografii Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Geniusz ma być swego rodzaju wykresem, który pokaże, jak kreatywny i zbuntowany urzędnik patentowy, który nie mógł uczyć lub ukończyć doktoratu, rozwikłał tajemnice atomu i wszechświata. Każdy odcinek skupia się na niezwykłych naukowych osiągnięciach Einsteina oraz jego ulotnych, pasjonujących i skomplikowanych relacjach osobistych.

Zobacz również: Will – znamy datę premiery serialu o młodym Szekspirze

W roli młodego fizyka zobaczymy Johnny’ego Flynna (Silis Maria), natomiast w starszą wersję bohatera wciela się Geoffrey Rush (Piraci z Karaibów). W obsadzie znajdują się również: Michael McElhatton (Gra o Tron) jako naukowiec – Dr Philipp Lenard, który z czasem stał się jego rywalem – zarówno w laboratorium, jak i poza nim; Seth Gabel (Fringe: Na Granicy Światów, Salem) jako przyjaciel Einsteina, Michele Besso; Samantha Colley jako Mileva Maric, pierwsza żona naukowca i matka trójki jego dzieci; Richard Topol (Elementary) jako Fritz Haber, genialny chemik o nietradycyjnych i kontrowersyjnych poglądach politycznych; oraz Vincent Kartheiser (Mad Men) jako Raymond Geist, urzędnik konsulatu w Berlinie.  

Premiera serialu odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku, w 171 krajach i 45 językach.

https://www.youtube.com/watch?v=3QO1LVh9O1I

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: National Geographic Channel

 

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?