Top of the Lake: China Girl – postarzona Nicole Kidman w zwiastunie 2. sezonu

W sieci zadebiutował zwiastun kontynuacji serialu Tajemnice Laketop autorstwa Jane Campion. Drugi sezon dramatu kryminalnego zatytułowano Top of the Lake: China Girl.

https://www.youtube.com/watch?v=zLWaw5iPrhQ

Akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z pierwszej części, kiedy na plaży w Sydney znalezione zostaje ciało azjatyckiej dziewczyny. Detektyw Robin Griffin oprócz prowadzenia trudnego śledztwa będzie musiała zmierzyć się również z osobistymi problemami, próbując nawiązać relację z córką, którą po urodzeniu oddała do adopcji. 

Zobacz również: Dzięki tej grafice ewolucja Obcego przestaje być skomplikowana

W główną bohaterkę wciela się Elizabeth Moss, którą obecnie oglądać można w serialu The Handmaid’s Tale. Rola Detektyw Griffin przyniosła przyniosła jej w 2013 roku Złoty Glob. Nicole Kidman jest nowym nabytkiem produkcji i wciela się w adopotowaną matkę córki policjantki (Alice Englert). Ponadto w obsadzie znaleźli się: Gwendolyne Chrisite (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Gra o Tron), Alice Englert (Piękne istoty), David Dencik (Szpieg) i Ewen Leslie (Powrót). Twórczynią i reżyserką serialu jest m.in. Jane Campion, laureatka Oscara i Złotej Palmy za Fortepian.

Jako pierwsi nowy sezon zobaczą widzowie Festiwalu w Cannes. Ogólnodostępną premierę China Girl wyznaczono na wrzesień. W Polsce serial emitował kanał Ale Kino+. Wydano go również na DVD. 

top of the lake china girl banner

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż własny, kadry ze zwiastuna Top of the Lake: China Girl

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?