the old guard background Advertisement

Netflix zamawia pierwszy serial tureckojęzyczny

W połowie 2016 roku Netflix wkroczył na jeden z największych rynków telewizyjnych – Turcji. Kolejnym krokiem ekspansji giganta streamingu jest przekonanie do siebie nowej publiczności. W tym celu zamówiono serial tureckojęzyczny, osadzony w Istambule za czasów panowania dynastii Osmanów. Produkcja ma opowiadać losy młodego mężczyzny, który odkrywa swoje nadludzkie zdolności. Kiedy miastu zaczynają zagrażać mroczne siły, wraz z grupą przyjaciół staje w obronie Stambułu i jego mieszkańców.

 Zobacz również: Logan Lucky – pełny zwiastun nowego heist movie od twórcy trylogii Ocean’s!

Producentem wykonawczym został Onur Guvenatam, który wcześniej był odpowiedzialny za turecką wersję Słodkich kłamstewek, scenariusz ma powstać w Turcji, a światowa premiera w serwisie Netflix zapowiedziana jest wstępnie na 2018 rok. Zapowiedź Netflixa jest wyraźnym sygnałem, że turecki rynek serwisów streamingowych zaczyna się rozgrzewać. W styczniu jeden z lokalnych serwisów zapowiedział rodzimą produkcję Masum,  a sześć miesięcy wcześniej Netflix w porozumieniu z lokalnym odziałem Vodafone wprowadził do swojej oferty pakiet najlepiej ocenianych przez publiczność z Turcji produkcji.

Czy według Was turecka produkcja spod znaku Netflix ma szansę cieszyć się w Polsce równie dużą popularnością, co kultowe Wspaniałe Stulecie?

Źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Fan filmów z lat 60 i 70. W kinie lubię wszystko co świeże i nieodgrzewane.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?