• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Chociaż powrót Skazanego na śmierć z piątym sezonem jest tylko próbą wyciśniecia jeszcze kilku dolarów na nostalgii fanów, to serial swego czasu, także w Polsce cieszył się ogromną popularnością. Szczególnie sezon pierwszy, który w lwiej części rozgrywał się w fikcyjnym więzieniu stanowym Fox River. W rzeczywistości są to budynki więzienia w Joliet w stanie Illinois. Więzienia, w którym w dniu dzisiejszym doszło do groźnie wyglądającego pożaru. 

Zobacz również: TOP 20 - najlepsze filmy muzyczne

W Joliet zajął się jeden z budynków gospodarczych. Nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek ofiarach czy rannych, jednak dach budynku spłonął doszczętnie. Oprócz wspomnianego Skazanaego na śmierć więzienie "wystąpiło" również w filmie Blues Brothers. Amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości służyło w latach 1858-2002. Przyczyną zamknięcia były cięcia budżetowe oraz niemożnośćdostosowania budynków więzienia do wymagań współczesnego więziennictwa. Wszyscy więźniowie i większość pracowników została przeniesiona do Stateville, nowo wybudowanej placówki o zaostrzonym rygorze w Crest Hill. Budynki Joliet służyły jeszcze hrabstwu do marca 2004, głównie do obsługi nowych obywateli.

źródło: CBS Chicago / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Skazany na śmierć

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.