Kultowe Breaking Bad trafi do wirtualnej rzeczywistości!

Wygląda na to, że historia Waltera H. White’a a.k.a. Heisenberga nie dobiegła jeszcze końca. Twórca wybitnego serialu Breaking Bad, Vince Gilligan wraz z Sony planuje stworzyć nie będące grą doświadczenie wirtualnej rzeczywistości oparte na kultowej produkcji.

Szczegóły projektu póki co są niewielkie. Sony nie chce zdradzić, jakie atrybuty będzie posiadało ich nowe dzieło. Niewiadomo, czy będzie to epizodyczne czy jednorazowe przeżycie, ponieważ przedsięwzięcie jest jeszcze we wczesnym stadium. Według plotek, Gilligan jest bardzo podekscytowany, mogąc wypróbować stworzenie historii przeznaczonej dla wirtualnej rzeczywistości. Na temat powstania tego pomysłu wypowiedział się Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment:

Pewnego razu umówiliśmy się w naszym kampusie na spotkanie z siedmioma showrunnerami najlepszych seriali produkowanych przez Sony Pictures Television, między innymi z Davidem Shorem (Czarna Lista), Ronem Moorem (Battlestar Galactica) oraz Vincem. Testowali wtedy gry na VR i niektórzy byli zaintrygowani ta formą rozrywki, a Vince był jedynym, który powiedział: „Bardzo chcę z tym poeksperymentować”.

Znalezione obrazy dla zapytania breaking bad

Zobacz również: TOP 15 – najlepsze sceny z serialu Breaking Bad

Jako że narzędzia służące do nagrywania filmów w 360 stopniach są obecnie mało rozwinięte, aplikacja zostanie stworzona przy pomocy grafiki komputerowej. Specjaliści od gier ze stajni Sony będą pracować wraz z Gilliganem w urzeczywistnianiu jego wizji. Ciekawe, czy twórcy dadzą nam mozliwość pogotowania tego i owego.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?