the old guard background Advertisement

Geniusz – wiemy, kto zostanie bohaterem drugiego sezonu!

Jak wiadomo, bohaterem pierwszej serii głośnej antologii od National Geographic został Albert Einstein, doskonale sportretowany przez Geoffrey’a Rusha (Piraci z Karaibów). W dniu finału pierwszego sezonu dowiedzieliśmy się też, na kim skupi się drugi sezon serialu. Kolejnym Geniuszem zostnie nie kto inny jak Pablo Picasso! Informacja ta została przekazana przez producenta wykonawczego Rona Howarda. Showrunner Ken Biller dodaje:

Szukamy kogoś takiego, jak Albert Einstein – kogoś, kto patrzył na świat w zupełnie inny sposób. Było dla nas ważne by podkreślić, że Geniusz nie opowiada tylko o naukowcach. Jeżeli zastanowilibyśmy się nad ikonicznymi postaciami, które naprawdę zmieniły sposób, w jaki postrzegamy świat, które celowały w rzeczy, o których inni nawet nie odważylby się pomyśleć, natychmiast przychodzi nam do głowy Pablo Picasso.

pablo picasso

Zobacz również: Gra o tron – zima nadchodzi na plakatach bohaterów 7. sezonu serialu!

Pierwszy sezon został oparty na biografii Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Geniusz miał być swego rodzaju wykresem, który pokaże, jak kreatywny i zbuntowany urzędnik patentowy, który nie mógł uczyć lub ukończyć doktoratu, rozwikłał tajemnice atomu i wszechświata. Każdy odcinek skupia się na niezwykłych naukowych osiągnięciach Einsteina oraz jego ulotnych, pasjonujących i skomplikowanych relacjach osobistych. Na razie czekamy na szczegóły dotyczące drugiego sezonu!

Źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?