Gra o Tron – odcinki 8. sezonu rekordowo długie?!

Gra o Tron powoli zbliża się do końca. Trudno się z tym pogodzić, prawda? Do zakończenia kultowego serialu pozostało jedynie 15 odcinków. Za dwa tygodnie na anteny trafi siódmy sezon (7 odcinków), a rok później ujrzymy ostatnie, finałowe 6 epizodów. Każdy z poprzednich sezonów przedstawiał nam ich równo 10 co roku, więc wiadomość o krótszym czasie antenowym dwóch ostatnich sezonów nie ucieszyła fanów. Okazuje się jednak, że mniejsza liczba odcinków nie musi wcale oznaczać, że w Westeros spędzimy mniej czasu niż zwykle!

hound

Wedle najnowszych informacji, zdradzonych przez odpowiadającą za dźwięk w serialu Paulę Fairfield, odcinki ostatniego sezonu mają trwać po… około 80 minut! Dzięki temu Gra o Tron będzie widowiskiem podobnym do Sherlocka czy też Black Mirror, gdzie każdy epizod trwa o wiele dłużej niż tylko godzinę. Twórcy mogą dzięki temu opowiedzieć więcej w jednym odcinku i nieco szybciej zakończą emisję całego widowiska…

Zobacz również: Gra o Tron – Westeros w stanie wojny w nowym zwiastunie 7. sezonu

W końcówce szóstego rozdziału, smoki Daenerys (Emilia Clarke) i jej rozległa armia w końcu wyruszyli w kierunku Westeros, gdzie Cersei (Lena Headey) została królową po śmierci jej ukochanych dzieci. Z kolei poplecznicy Nocnego Króla (Vladimir Furdik) udali się na południe, a co za tym idzie, ogromna batalia wydaje się już nieunikniona.

Serialowe show oparte zostało na cyklu powieściowym spod pióra George’a R.R. Martina. Jego tytuł to Pieśń lodu i ognia. Jednakże ostatni sezon telewizyjnego widowiska wykroczył poza książki wspomnianego autora.

Niedawno również ujawniono, iż najnowszy rozdział Gry o tron będzie zawierał zarówno najdłuższe, jak i najkrótsze odcinki w całej jego historii. Dwa epizody będą liczyć ponad 60 minut, a finał podobno aż 90! Pojawi się też odcinek bardzo krótki, zgodnie z tym, co napisałem powyżej. Będzie on liczył mniej niż 50 minut.

Producentami wykonawczymi 7. sezonu serialu Gra o tron są: David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield. Współproducentami wykonawczymi zostali natomiast: Guymon Casady, Vince Gerardis, George R.R. Martin i Bryan Cogman. Z kolei producentami siódmego rozdziału są: Chris Newman, Greg Spence i Lisa McAtackney.

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?