• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Netflix i CBC ogłosiły wczoraj wznowienie produkcji serialu Ania, nie Anna. Drugi sezon będzie składał się z 10 odcinków (a więc o 2 więcej niż pierwszy) i pojawi się w serwisie Netflix w 2018 roku.

Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

W serialu wystąpią Amybeth McNulty (Anne Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard) oraz Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe).

Twórczyni serialu, trzykrotnie nagrodzona Emmy, Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy) zgromadziła wyjątkowo utalentowany zespół scenarzystek, złożony z samych kobiet. Scenariusze odcinków drugiego sezonu zostaną napisane przez Moirę Walley-Beckett, Jane Maggs (Bellevue, Cardinal), Shernold Edwards (Przystań, Jeździec Bez Głowy), Kathryn Borel (Rush, Amerykański Tata), Amandę Fahey (Szpital Nadziei, Mohawk Girls) i Naledi Jackson (21 Thunder, The Detail).

Ten wspaniały serial zdobył uznanie widzów na całym świecie i sprawił, że historię Ani Shirley mogły poznać nowe pokolenia. W samej Kanadzie pierwszy sezon obejrzało 4,5 miliona widzów - mówi Sally Catto, dyrektor generalny ds. programowych stacji CBC - Jesteśmy przekonani, że aktorzy i twórcy serialu, zainspirowani sukcesem pierwszej odsłony, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń w drugim sezonie.

Ania, nie Anna to serial oryginalny stacji CBC i serwisu Netflix, wyprodukowany przez  Northwood Entertainment i stworzony przez Moirę Walley-Beckett. Producentami wykonawczymi serialu są Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Sally Catto, Elizabeth Bradley, Alex Sapot, Debra Hayward i Alison Owen. Funkcję producenta pełni John Calvert. Serial Ania, nie Anna jest oparty na powieści “Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Źródło: Info prasowe | Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Rewers

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny

O mnie:

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik. Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Kratosa, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury. Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.