Miłość i polskie piekiełko. Jest oficjalny opis serialu TVP Pod wspólnym niebem.

Pod wspólnym niebem to wzbudzający emocje w mediach nowy serial komediowy TVP. Nieoficjalne porównania do Alternatywy 4 oraz Ucha Prezesa doprowadziły do reakcji władz stacji, które wydały oświadczenie, iż jej oryginalna produkcja jest wyłącznie luźno inspirowana dziełem Williama Shakespeare’a Romeo i Julia. Pod wspólnym niebem przedstawi perypetie dwóch rodzin, które przez niefortunny splot zdarzeń zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. Premiera serialu na antenie TVP2 w połowie września, a już teraz Telewizja Polska opublikowała oficjalny opis produkcji:

Rodziny Monteckich i Kapuleckich dzieli wszystko – od poglądów, języka i wyglądu, po styl życia. Andrzej Montecki (Marek Bukowski) – wykładowca na uczelni, jego młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak), to ludzie nowocześni, liberalni, z wyższością traktujący ludzi o innych poglądach.

Głowa drugiej rodziny – Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), objął właśnie posadę wiceministra bliżej nieokreślonego ministerstwa, a jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa. Kapuleccy mają czwórkę dzieci (trzech małoletnich synów i nastoletnią Julię, chwilowo przebywającą na pielgrzymce w Meksyku).

Rodziny poznają się, gdy pragnący wyemigrować do USA Monteccy wynajmują swoje nowoczesne mieszkanie Kapuleckim, by za uzyskane w ten sposób pieniądze utrzymać się za oceanem. Niestety wskutek politycznej afery Andrzej wraz z rodziną muszą jednak pozostać w kraju. Dwie patrzące na siebie z niechęcią rodziny są zmuszone zamieszkać razem w przerobionym ze starego pawilonu fabrycznego apartamencie, co prowadzi do licznych spięć i konfliktów.

Pomimo różnic, między przedstawicielami młodego pokolenia, Julią i Romanem, wybucha płomienna miłość.

Reżyseria: Marek Śledziewski. Występują: Paulina Śmigielska (Dżesika), Przemysław Furdak (Roman Montecki), Marek Bukowski (Andrzej Montecki), Anna Samusionek (Bożena Kapulecka), Piotr Szwedes (Bożydar Kapulecki), Ewa Szykulska (Wiktoria), Marek Frąckowiak (Kapulheim), Marek Probosz (Alex Montecki), Ewa Mosakowska (Julia), Sebastian Konrad (Wrona), Tadeusz Chudecki (Paweł i Gaweł Nowopolscy).

Zobacz również: Nowy serial kryminalny Miasto skarbów jesienią w Dwójce 

Pierwszy odcinek Pod wspólnym niebem zostanie wyemitowany na antenie telewizyjnej Dwójki w piątek 15 września o 22:10. Serial dostępny będzie na platformie VOD Telewizji Polskiej. Łącznie ma powstać 12 epizodów o 25 minutowym metrażu.

Będziecie oglądać?

 Źródło: TVP.pl / ilustracja wprowadzenia: fot. TVP/kadr z serialu Pod wspólnym niebem

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?