the old guard background Advertisement

Kraków przeniesiony na Białoruś przez stację CBS!

Kiedy w marcu na ekrany naszych kin trafiał Azyl a Jessica Chastain spacerowała w nim po Pradze udającej Warszawę, nikt nie był zniesmaczony. Tak bowiem przyjęli twórcy filmu a być może mniej dotknięta wojną czeska stolica nadawała się lepiej na największe polskie miasto z tego konfliktu niż sama Warszawa. Trudno jednak wytłumaczyć stację CBS i ich pomyłkę z jednego z odcinków popularnego serialu Scorpion.

Zobacz również: Miasta w kinie i popkulturze #1 – Rzym

Twórcy pokazali w nim bowiem reporterkę opowiadającą o kryzysie militarnym na Białorusi. Rzecz w tym że tło, które możemy zobaczyć w kadrze to słynna Bazylika Mariacka i równie słynny pomnik Adama Mickiewicza, które, jak wie większość Polaków, znajdują się na krakowskim rynku. W dodatku w pewnym momencie reporterka wypowiada zdanie, w którym mówi o zaognianiu się konfliktu z Litwą i Łotwą informuje, że wsparcie militarne Białorusi obiecują min. Niemcy, USA, Rosja, Chiny czy… Polska. Wpadka stacji CBS nie umknęła naszym rodakom, a konkretnie władzom Krakowa, które wystosują oficjalny list do stacji w sprawie tej wpadki. Telewizja nie skomentowała jeszcze wspomnianej wpadki. 

źródło: Gazeta Krakowska / ilustracja wprowadzenia: www.lanoszka.pl

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?