Nic Pizzolatto wraca do 3. sezonu Detektywa!

Minęło trochę czasu odkąd mówiło się o serialowych projektach Nica Pizzolatto i jest po temu powód. Nie ma sezonu serialu telewizyjnego bardziej intensywnie wyśmiewanego i trudnego do zniesienia niż 2. sezon Detektywa, który spod jego ręki wyszedł. Nawet w obrębie swojego gatunku – historii kryminalnej, która wymusza poniekąd męsko-centryczną fabułę, 2. sezon serii Pizzolatto romantyzuje ciężar bycia białym mężczyzną bez dozy poczucia humoru i potrzebnej do tego wnikliwości. Z perspektywy czasu nie jest zaskoczeniem, że tak długo trwało nim pojawiły się jakieś konkretne wieści o trzecim sezonie.

true detective season 2 colin farrell

Jednak Pizzolatto, który spełnia się zarówno jako scenarzysta, reżyser i producent był ostatnio bardzo zajęty, nawet jeżeli rezultaty jego pracy okazywały się przeciętne. Był współtwórcą scenariusza do filmu Siedmiu Wspaniałych Antoine Fuqua, i zaadaptował własną powieść, Galveston, w scenariusz dla aktorki i reżyserki Melanie Laurent. Był także zaangażowany w reboot Perry Mason dla stacji HBO (w którym rolę tytułową ma zagrać Robert Downey Jr.), ale jego udział w tym projekcie został oficjalnie zakończony. Powodem ma być pełne skupienie się na 3. sezonie Detektywa.

Zobacz również: Detektyw – wiemy kto zagra główną rolę w 3. sezonie serialu HBO!

Nie wiadomo jak długo przyjdzie nam czekać na nowy sezon serialu. Na razie udział swój potwierdził tylko Pizzolatto i gwiazda filmu Moonlight Mahershala Ali. Jednak aby nie powtórzyć błędów z sezonu drugiego warto byłoby poprosić o współpracę reżysera rewelacyjnego sezonu pierwszego – Cary Fukunagę. I choć kolejna część Detektywa nie musi być kalką pierwszych epizodów, dobrze byłoby wrócić do ich klimatu i stworzyć Pizzolattiemu szansę na podjęcie wyzwania. Jak widać samo efektywne przeniesienie historii na mały ekran nie pozwala mu na wykorzystanie całego, drzemiącego w nim potencjału.

Sezon pierwszy Detektywa był jednym z największych pozytywnych zaskoczeń 2014 roku. Serial szybko stał się jednym z ulubionych dla widzów HBO, dlatego jasne było że prędzej czy później nadejdzie sezon drugi. Sezon, który rozczarował. Z nową obsadą, nową intrygą, ale jednak chłodnym przyjęciem. Najważniejsze nazwiska jakie znalazły się w obsadzie premierowej serii to oczywiście Woody Harrelson i Matthew McConaughey. Gwiazdami drugiego sezonu byli Rachel McAdams i Colin Farrell.

Źródło: collider.com / ilustracja wprowadzenia: HBO

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?