• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Kanał AXN zaprezentował utwór Ultraviolet, który będzie promował i znajdzie się w czołówce serialu kryminalnego o tym samym tytule. Jego autorami są Wojtek Urbański i Justyna Święs. Ujawniono również datę premiery. Produkcja AXN pojawi się na antenie 25 października.

Piosenka ma oddawać klimat scenariusza serialu: harmonia i melodie w piosence są owiane tajemnicą i niepokojem.

„Przed napisaniem tekstu czytałam fragmenty scenariusza, aby wczuć się w klimat serialu. Dużo jednak pozostawiłam też kwestii wyobraźni", mówi Justyna Święs, autorka tekstu. „Włożyłam w te słowa cząstkę siebie", dodaje.

„Pracując nad piosenką do Ultravioletu po raz pierwszy tworzyłem muzykę, która ma promować serial. Utwór powstawał przez około miesiąc. To było bardzo ciekawe doświadczenie", dodaje Wojtek Urbański.

Justyna Święs to jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Użyczyła głosu oraz napisała teksty do większości utworów zespołu RYSY. Z Wojtkiem Urbańskim skomponowała muzykę do spektaklu Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Pracowali też razem podczas powstawania debiutanckiego albumu zespołu RYSY. Tworzyła również z Wojtkiem Mazolewskim i braćmi Waglewskimi.

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Sprawdź, co warto obejrzeć tej jesieni

W seriali występują Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Anna Dereszowska, Bartłomiej Topa, Bartosz Gelner, Magdalena Czerwińska, Patryk Pniewski, Marek Kalita. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). Scenariusz przygotowali Igor Brejdygant, Agnieszka Pilaszewska, Błażej Dzikowski, Filip Kasperaszek i Paulina Murawska. W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód). Za realizację Ultravioletu odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem Ida, Wymyk, Zbrodnia).

Źródło: axn.pl / ilustracja wprowadzenia: AXN

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.