Advertisement

Chris Pine jako Robert F. Kennedy w nowym serialu Hulu!

Jak donosi portal Deadline, Chris Pine zagra Roberta F. Kennedy’ego w nowym serialu stacji Hulu. Projekt na razie nie jest zatytułowany. Wiemy za to, że będzie on zrealizowany na podstawie biografii autorstwa Larry’ego Tye’a – Bobby Kennedy: The Making of a Liberal Icon, która ukazała się w lipcu 2016 roku i oparta jest na wielu wywiadach z bliskimi Kennedy’ego i nieopublikowanych dokumentach rządowych. Serial napisze Todd E. Kessler, twórca takich produkcji jak Układy czy Bloodline. Data premiery na ten moment nie jest nam znana.

robert f. kennedy

Zobacz również: Patty Jenkins nie przypuszczała, że Wonder Woman będzie aż takim sukcesem

Robert F. Kennedy był prokuratorem generalnym Stanów Zjednoczonych w czasie kadencji prezydenckiej swojego starszego brata, Johna F. Kennedy’ego (o którego zabójstwie Hulu również zrobiło serial 11.22.63 na podstawie powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem). Robert, podobnie jak jego brat, zginął w wyniku zamachu, który został przeprowadzony 5 czerwca 1968 roku podczas jego kampanii prezydenckiej. Dzień po postrzeleniu przez Palestyńczyka Sirhan Sirhana, zmarł w szpitalu Good Samaritan.

Pine ma na swoim koncie kilka serialowych występów. Chociażby w Angie Tribeca czy Wet Hot American Summer: 10 lat później. Jednak najbardziej kojarzymy go z nowej serii Star Trek jako kapitana Jamesa Kirka czy ostatniego występu w wielkim hicie DC – Wonder Woman, gdzie zagrał główną postać męską – Steve’a Trevora.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Największy fan BoJacka Horsemana. Wyznawca Christophera Nolana.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?