Gotham – Fish Mooney w końcu umarła na dobre!

Uwaga! News zawiera duże spoilery fabuły 3. sezonu serialu Gotham  osoby czytające dalej robią to na własną odpowiedzialność!

Grana przez Jadę Pinkett Smith postać nigdy nie miała łatwego życia. Wywożono ją do zamkniętego zakładu, zrzucano z dachu, a ona, mimo to, wciąż powracała. Jednak ta żałosna farsa z ciągłym zmartwychwstawaniem w końcu dobiega końca. W ostatnich epizodach trzeciego sezonu Gotham Jim Gordon wbił nóż w brzuch Fish Mooney i to najwyraźniej przesądziło ostatecznie los bohaterki. Producent wykonawczy serialu potwierdził, że żona Willa Smitha nie pojawi się więcej na planie, a jej drugi czy trzeci zgon stał się tym definitywnym. Wydaje się dziwne, że taki błahy sposób okazał się skuteczny, gdyż w tym samym świecie chociażby Alfred Pennyworth wychodzi bez większego szwanku po przebiciu na wylot kataną. Śmierci natomiast po raz kolejny uniknął też Oswald Cobblepot, który przeżył mimo postrzału w brzuch przez Riddlera i utonięcia w rzece. Pingwin powróci, żeby w serialu nie brakowało wątków LGBT.

https://www.youtube.com/watch?v=dd3Dp4zVJmY

Nie oznacza to, oczywiście, braku nowych „kreatywnych” pomysłów w 4. sezonie Gotham. Nowe odcinki ukażą nam nastoletniego Bruce’a Wayne’a, który w zbroi od Luciusa Foxa zacznie zwalczać przestępczość na ulicach Gotham City. W połączeniu z faktem, że pojawią się też młodsze wersje znanych z komiksów antagonistów, takich jak profesor Pyg czy Scarecrow, można mówić o faktycznym przeistoczeniu Gotham w Teen Batman Adventures. Czy jest to coś, czego sobie fani życzyli i jak zareagują widzowie na tę koncepcję, zapewne nie dowiecie się z naszej strony, gdyż poziom absurdu tego serialu, jego kiczowatość i ogólnie pojęta niska jakość już dawno sprawiły, iż mimo że w naszej redakcji miłośników Mrocznego Rycerza nie brakuje, od takich marnych wytworów jak Gotham wolimy trzymać się z daleka. Premiera pierwszego odcinka nowej serii nastąpi w USA 28 września.

Zobacz również: The Defenders – recenzja 1. sezonu serialu Netflixa

źródło: cbr.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe FOX

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?