• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Ultraviolet to polski serial kryminalny produkcji AXN, którego powstanie wsparli amerykańscy producenci. Stacja zaprezentowała w sieci jego zwiastun oraz plakat. Premiera 25 października o 22 w AXN.

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

Zobacz również: Posłuchajcie utworu promującego serial Ultraviolet

Do obsady zaangażowano Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Agatę Kuleszę, Annę Dereszowską, Bartłomieja Topę, Bartosza Gelnera, Magdalenę Czerwińską, Patryka Pniewskiego, Marka Kalitę, Weronikę Rosati. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). Scenariusz przygotowali Igor Brejdygant, Agnieszka Pilaszewska, Błażej Dzikowski, Filip Kasperaszek i Paulina Murawska. W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód). Za realizację Ultravioletu odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem Ida, Wymyk, Zbrodnia).

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co warto obejrzeć tej jesieni?

 ultraviolet

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna Ultraviolet

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.