The Crown – Olivia Colman zastąpi Claire Foy w roli królowej Elżbiety II w kolejnych sezonach!

Olivia Colman to 43-letnia brytyjska aktorka, którą mieliśmy przyjemność zobaczyć w wielu świetnych rolach. Chociażby w niesamowitym duecie z Davidem Tennantem w serialu Broadchurch czy też u boku Hugh Lauriego i Toma Hiddlestona w równie dobrze odebranym Nocnym recepcjoniście. Teraz dostaliśmy informację, że zastąpi ona Claire Foy w roli Królowej Elżbiety II w 3. oraz 4. sezonie dużego hitu Netflixa – The Crown.

Foy za swój występ w pierwszym sezonie zgarnęła Złotego Globa oraz nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Ponadto została nominowana do Emmy, którą wygrała jednak Elisabeth Moss za rolę w serialu Opowieści podręcznej.

https://www.youtube.com/watch?v=Mxa7hylYAoI

Twórca serialu – Peter Morgan, od początku mówił, że będzie wymieniał członków obsady w późniejszych sezonach, aby oddać to, jak postacie się starzeją.

To, co jest pięknego w Claire to jej młodość. Nie możesz powiedzieć komuś, by grał osobę w średnim wieku. To musi wypłynąć od tej osoby. Jest różnica między tym, co czuje 50-latek a 30-latek. To mówi o wszystkim – powiedział jeszcze przed premierą pierwszego sezonu.

the crown

Począwszy od żołnierzy Sił Powietrznych Jej Królewskiej Armii walczących z nielegalną wojną w Egipcie i kończąc na upadku trzeciego Premiera, Harolda Macmillana po niszczycielskim skandalu, drugi sezon jest świadectwem zakończenia epoki przywiązania i wprowadzenia ery rewolucji lat 60. XX wieku.

Drugi sezon pojawi się na Netflixie 8 grudnia 2017 roku. Sezony 3. i 4., w których Colman ma grać królową, na razie nie zostały oficjalnie zamówione, ale niedługo rozpocznie się ich produkcja.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: BBC

Największy fan BoJacka Horsemana. Wyznawca Christophera Nolana.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?