S.W.A.T. – jednostka specjalna: serial reżysera Szybkich i wściekłych od 7 listopada w TVP1

Już 7 listopada, zaledwie pięć dni po światowej premierze, widzowie Jedynki zobaczą pierwszy z trzynastu odcinków emocjonującego amerykańskiego serialu akcji. S.W.A.T. – jednostka specjalna to historia porucznika jednostki policji w Los Angeles, rozdartego między lojalnością wobec przełożonych a ludźmi ulicy.

Serial powstał dla stacji CBS i jest remakiem popularnego serialu sensacyjno-kryminalnego z lat 70. ubiegłego wieku. Porucznik policji, Daniel „Hondo” Harrelson, zostaje dowódcą elitarnej jednostki bojowej w Los Angeles. Policjant, którego pierwszą szkołą życia była ulica, próbuje zachować lojalność zarówno wobec środowiska, w którym się wychował, jak i wobec kolegów policjantów. Jego naczelną zasadą, którą stara się wpoić swoim podwładnym, jest stawianie na komunikację i szacunek, a stosowanie przemocy traktuje jako ostateczność. Niestety, w sytuacjach kryzysowych, gdy od szybkiej reakcji zależy ludzkie życie, zasada ta nie zawsze znajduje zastosowanie.

Obsada serialu: Stephanie Sigman (Narcos), Shemar Moore (Zabójcze umysły), David Lim (Quantico), Jay Harrington, Alex Russel, Lina Esco.  Twórcą jest Aaron Rahsaan Thomas, a reżyserem pilotowego odcinka i jednym z producentów Justin Lin (Star Trek: W nieznane, seria Szybcy i wściekli).

https://www.youtube.com/watch?v=kNOcPMr7iXg

Źródło: informacja prasowa TVP / ilustracja wprowadzenia: CBS

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?