The Umbrella Academy – Ellen Page dołącza do obsady serialu Netflixa

Netflix zabrał się za adaptację serii komiksów The Umbrella Academy autorstwa Gerarda Waya i Gabriela Ba. Do obsady serialu, który ma się ukazać w pierwszych 10 odcinkach w 2018 roku, dołącza teraz Ellen Page. Aktora ma wcielić się w postać o imieniu Vanya – jedynego dziecka Reginalda Hargreevesa, które nie ma żadnych supermocy. Nieśmiała i niepewna siebie dziewczyna będzie musiała poszukać swojego miejsca w świecie pełnym niebezpieczeństw. Ellen Page znana jest między innymi z ról w takich filmach jak Juno czy Incepcja.

Zobacz także: Hostiles – zwiastun westernu z Christianem Bale’em w roli głównej!

The Umbrella Academy opowiada o dysfunkcjonalnej rodzinie superbohaterów. Po śmierci swojego ojca, bohaterowie ponownie łączą siły aby rozwikłać jego tajemniczą śmierć i uratować świat przed siłami zła.

Produkcją serialu zajmie się Universal Cable Productions. Showrunnerem został Steve Blackaman (Fargo). Producentami wykonawczymi są również Bluegrass Television oraz Mike Richardson i Keith Goldberg z Dark Horse Entertainment. Gerard Way będzie współproducentem produkcji. Scenariusz do odcinka pilotażowego przygotował Jeremy Slater (Egzorcysta).

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: The Wrap

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?