• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

Stało się. Stacja Amazon nabyła prawa do ekranizowania najsłynniejszego dzieła J.R.R. Tolkiena, zobowiązując się jednocześnie do nakręcenia więcej niż jednego sezonu. Przedsięwzięcie wyprodukowane będzie przez Amazon Studios, we współpracy z Tolkien Estate and Trust oraz przedstawicieli Warner Bros. - HarperCollins oraz New Line Cinema.

Władca Pierścieni jest kulturowym fenomenem, który zawładnął wyobraźnią całych generacji fanów poprzez literaturę i duży ekran. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc podjąć współpracę z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line Cinema w tej ekscytującej współpracy i możemy zabrać fanów w nową podróż po Śródziemiu - powiedziała Sharon Tal-Yguado, jedna z ważniejszych osób w Amazon Studios.

Jesteśmy zachwyceni tym, że Amazon, podejmując się tego długofalowego zobowiązania wobec literatury, jest domem dla pierwszej multisezonowej telewizyjnej serii Władcy Pierścieni. Sharon i drużyna w Amazon Studios  ma znakomite pomysły, które przeniosą na ekran nigdy jeszcze nieopowiedziane historie wzięte z oryginalnych pism Tolkiena - dodał Matt Galsor, reprezentant Tolkien Estate and Trust i HarperCollins.

 fot. materiały prasowe

Zobacz również: Władca Pierścieni powróci jako... serial telewizyjny!

Adaptacja obejmować będzie póki co wydarzenia z Drużyny Pierścienia, bierze się jednak pod uwagę ewentualne przyszłe spin offy.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że przeniesienie na ekrany telewizorów rozszerzonej interpretacji dzieła mistrza fantasy jest dobrym pomysłem, czy wręcz przeciwnie - w sytuacji, gdy filmowa trylogia Jacksona praktycznie w ogóle się nie zestarzała, mamy do czynienia z brutalnym dojeniem materiału źródłowego?

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.