• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Stało się. Stacja Amazon nabyła prawa do ekranizowania najsłynniejszego dzieła J.R.R. Tolkiena, zobowiązując się jednocześnie do nakręcenia więcej niż jednego sezonu. Przedsięwzięcie wyprodukowane będzie przez Amazon Studios, we współpracy z Tolkien Estate and Trust oraz przedstawicieli Warner Bros. - HarperCollins oraz New Line Cinema.

Władca Pierścieni jest kulturowym fenomenem, który zawładnął wyobraźnią całych generacji fanów poprzez literaturę i duży ekran. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc podjąć współpracę z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line Cinema w tej ekscytującej współpracy i możemy zabrać fanów w nową podróż po Śródziemiu - powiedziała Sharon Tal-Yguado, jedna z ważniejszych osób w Amazon Studios.

Jesteśmy zachwyceni tym, że Amazon, podejmując się tego długofalowego zobowiązania wobec literatury, jest domem dla pierwszej multisezonowej telewizyjnej serii Władcy Pierścieni. Sharon i drużyna w Amazon Studios  ma znakomite pomysły, które przeniosą na ekran nigdy jeszcze nieopowiedziane historie wzięte z oryginalnych pism Tolkiena - dodał Matt Galsor, reprezentant Tolkien Estate and Trust i HarperCollins.

 fot. materiały prasowe

Zobacz również: Władca Pierścieni powróci jako... serial telewizyjny!

Adaptacja obejmować będzie póki co wydarzenia z Drużyny Pierścienia, bierze się jednak pod uwagę ewentualne przyszłe spin offy.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że przeniesienie na ekrany telewizorów rozszerzonej interpretacji dzieła mistrza fantasy jest dobrym pomysłem, czy wręcz przeciwnie - w sytuacji, gdy filmowa trylogia Jacksona praktycznie w ogóle się nie zestarzała, mamy do czynienia z brutalnym dojeniem materiału źródłowego?

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.