• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Postać Questiona pojawiła się w latach 80. w komiksach DC. Z początku dziennikarz śledczy, który po czasie ewoluował, stając się specyficznym superbohaterem z maską o kolorze skóry na twarzy i gigantyczną pajanoją. Mało kto o tym wiele, ale to właśnie on jest protoplastą słynnego Rorschacha ze Strażników, użyczając mu zbliżonego wyglądu oraz zamiłowania do teorii spiskowych. Aż dziw, że taka postać jest szerzej znana tak naprawdę głównie z animacji telewizyjnych (np. Justice League Unlimited). Głos w tej sprawie zabrał producent wykonawczy serialu Arrow:

Gdzieś w okolicach 8 minuty powyższego filmiku Marc Guggenheim mówi, że od zawsze chciał umieścić Questiona w swoim serialu, bowiem byłby mu bardzo przydatny. Tyle że to nie jego postacie, należą one do DC. Producent uciął próby drążenia tematu przez dziennikarza enigmatycznym stwierdzeniem, że choć nie zna żadnych szczegółów, na pewno są wobec niego jakieś plany.

Oby Guggenheim miał rację. Z drugiej strony jednak mimo wszystko może lepiej by było, gdy tak ciekawa postać nie była spłaszczana przez posiadający swoje potężne ograniczenia Arrow i otrzymał swoje wejście w jakimś kinowym projekcie. Może któraś samodzielna historia, która czeka na ewentualną adaptację, np. Nightwing?

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.