Znamy miejsca akcji i oficjalne logo netflixowego Wiedźmina!

Lauren S. Hissrich, producentka i showrunnerka serialu The Witcher, zdradziła za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze kilka interesujących informacji dotyczących postępu prac nad realizowaną produkcją. Hissrich udowodniła, że przestudiowała większość książek Andrzeja Sapkowskiego z serii o Wiedźminie i jest w trakcie opracowywania obszernego materiału przygotowywanego dla scenarzystów, w którym zawarte mają być dane o świecie, lokacjach czy bohaterach. Na jednym z udostępnionych przez nią zdjęć (niestety zostało już usunięte – przyp. autora) można dopatrzeć się także oficjalnego loga serii produkowanej dla platformy Netflix Ponadto zaznaczone zostały również miejsca, gdzie najprawdopodobniej będzie rozgrywać się akcja serialu. Wśród nich znalazły się rejony takie jak: Riverdell, Cintra, Blaviken, Ban Ard, Creyden, Kaer Morhen czy Wzgórze Sodden. Producentka, obecnie pracująca nad pilotem serialu, dała też słowo, że nie będzie łagodzić wydźwięku całej serii. Daje to nadzieję utrzymanie klimatu odczuwanego w książkach czy grach stworzonych przez CD Projekt RED.

 
Hissrich Wiedźmin 

Zobacz również: Wiedźmin – showrunnerem serialu będzie producentka The Defenders i Daredevila

Producentami wykonawczymi serialu są Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, będzie pełnił rolę konsultanta kreatwynego. Data premiery oraz obsada wciąż spowite są aurą tajemnicy. Na obecny moment ujawniono jedynie krótki opis: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Wiedźmin w popkulturze funkcjonuje nie tylko pod postacią książek, ale stworzono również popularną serię gier komputerowych oraz mało chlubną kinową i telewizyjną adaptację z 2001 roku, której reżyserem był Marek Brodzki, a w Geralta wcielił się Michał Żebrowski.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe CD Projekt RED

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?