Advertisement

Scenarzystka Wiedźmina przyznaje, że nie będzie w stanie oddać ducha książki

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że za artystyczną stronę „naszego” serialu na Netflixie odpowiadać będzie Lauren Schmidt Hissrich – osoba, która wcześniej stała za m.in. napisanie scenariuszy do niektórych odcinków 2. sezonu Daredevila oraz Defenders. Jak można się było spodziewać, w świetle takiej decyzji (a właściwie samego faktu, że za tego typu produkt wezmą się zachodni twórcy) pojawi się wiele wątpliwości, czy wyzwanie przeniesienia realiów książki o bardzo specyficznym klimacie nie jest zbyt wymagające. Na swoim koncie na Twitterze Hissrich postanowiła odpowiedzieć na rzeczone wątpliwości osobiście.


Jak widać, autorka sama przyznaje, że jako Amerykanka nie jest zaznajomiona z kulturą i duchem słowiańskim. Ale ucieleśnianie, przyjmowanie tego, co jest obce należy do specyfiki jej zawodu. 

Co Wy na to? Uważacie, że Hissrich da sobie radę w tej roli?

Źródło: twitter.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe nadesłane przez Dawid Sznajder 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?