the old guard background Advertisement

„American Gods” – Emily Browning dołącza do obsady

Kompletowanie obsady do serialu Starz, „American Gods”, trwa. Do Iana McShane’a i Ricky’ego Whittle’a dołączyła Emily Browning. Australijkę ostatnio można było zobaczyć w filmie „Legend” oraz „Pompeje”. Aktorka wcieli się w postać Laury Moon, czyli żony głównego bohatera, Shadowa (Whittle). W oficjalnym opisie czytamy, że kobieta przygotowuje się do wyjścia męża z więzienia. Nie spodziewa się jednak, że wyruszy w podróż, podczas której dowie się kilku rzeczy na temat swojego związku. 

Ian McShane wcieli się w postać Mr. Wednesdaya, z którym Shadow, będzie przemierzał Amerykę. W „American Gods” fabuła skupia się na mężczyźnie, którzy wychodzi z więzienia i zdobywa pracę, jako pracownik fizyczny u tajemniczego człowieka o osobliwym imieniu Mr. Wednesday. W trakcie ich podróży przez Stany Zjednoczone Shadow uświadamia sobie nadciągającą wojnę pomiędzy starymi (tymi z mitologii) i nowymi (nowoczesna technologia) bogami. Projekt jest rozwijany dla telewizji Starz, a nad scenariuszem pracuje Bryan Fuller („Hannibal”). 

Zobacz również: „Don’t stop believin’”. Świętujemy rocznicę finałowego odcinka „Glee”

„American Gods” jest ekranizacją powieści fantasy z elementami horroru angielskiego autora Neila Gaimana, o tym samym tytule. Książkowy Shadow pochodzi ze środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, ale autor książki zapewnia, że Ricky Whittle, który pochodzi z Wielkiej Brytanii nie będzie mówił z amerykańskim akcentem. „American Gods” jest według niego historią o imigrantach i przyjazd bohatera do Ameryki będzie miał sens. Whittle w tej chwili znajduje się w regularnej obsadzie serialu „The 100”. Jeszcze nie ma informacji, jak zaangażowanie w drugi projekt wpłynie na jego rolę.

źródło: tvline.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?