The Walking Dead 9 z nowym showrunnerem!

Opinie o ostatnim, ósmym już sezonie The Walking Dead zrodziły pytania czy seria zostanie kontynuowana. Teraz znamy już odpowiedź na to pytanie. Najważniejszy projekt AMC powróci w niemalże tym składzie – z tym że Angela Kang przejmie stery producenta wykonawczego od Scotta Gimple. The Hollywood Reporter jako pierwszy potwierdził, że AMC przedłuży The Walking Dead na dziewiąty sezon, lecz dotychczasowy showrunner w nowej odsłonie serii zostanie „głównym szefem do spraw treści”. Jego miejsce na fotelu producenta wykonawczego zajmie wspomniana już wcześniej Angela Kang, która w przeszłości nadzorowałą prace nad serialem. Magazyn donosi także, że Andrew Lincoln oraz Norman Reedus negocjują nowe umowy by pozostać w dochodowej serii oraz cytuje słowa dotychczasowego producenta Scotta Gimple’a:

The Walking Dead to wyjątkowy serial, który rozpoczął zupełnie nową erę w telewizji i bardzo odważnie wykorzystuje daną mu szansę opowiadania fascynujących historii, którymi będą ekscytować się widzowie, a dzięki którym również czują więzi z jego postaciami z adaptacji wspaniałego komiksu Roberta Kirkmana. Jako że nasza seria ma już prawie 10 lat, czuję się uhonorowany tym, że mogę nadal pracować z utalentowanym, pełnymi poświęcenia ludźmi za i przed kamerą i czynić serię taką, jaka jest oraz rozszerzać uniwersum The Walking Dead o takie historie jak Fear the Walking Dead i tworzyć naprawdę wspaniałe historie. Angela jest ogromną częścią serca i duszy The Walking Dead i czuję ogromną przyjemność, że będę mógł wspomóc stworzenie jej wizji następnych dziejów serii.

Angela Kang nowym showrunnerem Żywych Trupów

Zobacz również: „Na pierwszy rzut oka: 8. sezon The Walking Dead. Recenzja 100. odcinka serialu!”

Gimple uprzednio stwierdził też, że najprawdopodobniej The Walking Dead będzie  mieć co najmniej dziesięć sezonów. Kang jest czwartym showrunnerem serii o zombie. Przed nią stanowisko to piastowali Frank Darabont, Glenn Mazzara oraz Scott Gimple.

W obsadzie ósmego sezonu na ekranie możemy podziwiać  Andrew Lincolna (Rick Grimes), Normana Reedusa (Daryl Dixon), Lauren Cohan (Maggie Rhee) czy Chandlera Riggsa (Carl Grimes).

Źródło: screencrush.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?