Netflix tworzy Wiedźmina bez Sapkowskiego? Pisarz o kulisach produkcji

Nowy serial Netflixa The Witcher powstaje bez udziału twórcy postaci – Andrzeja Sapkowskiego. W rozmowie z portugalskimi mediami, pisarz przyznał, że nie uczestniczy w bieżących pracach nad najnowszym projektem streamingowego giganta. 

Kiedy dowiedzieliśmy się o zamiarze stworzenia serialu o losach Geralta z Rivii na podstawie Sagi o wiedźminie, producenci zapowiedzieli ścisłą współpracę z Andrzejem Sapkowskim, który miał pełnić funkcję konsultanta specjalnego. Teraz okazuje się, że twórca serii fantasy nie posiada żadnych informacji o inicjatywie Netflixa.

W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej, czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację, musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową. A to jest dla mnie w porządku, bo nic nie wiem, więc nic nie mogę powiedzieć. 

 Zobacz również: Zaczęły się zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa! Poznajcie obsadę dzieła Agnieszki Holland i Kasi Adamik! 

Popularny Wiedźmin doczekał się już adaptacji gry komputerowej, która osiągnęła niesamowity poziom sprzedaży. Trzy części sprzedano łącznie w 20 milionach egzemplarzy. Pod względem finansowym i przede wszystkim artystycznym gorzej poradziła sobie pierwsza wersja serialu z Michałem Żebrowskim w roli głównej. 

Producenci wykonawczy serialu The Witcher: Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko

Data rozpoczęcia zdjęć oraz obsada głównych ról wciąż jest nieznana.

Źródło: wp.pl/Ilustracja wprowadzenia: Kadr z youtube [Live from #LBF17 Andrzej Sapkowski talks to us about being a writer and his fans]

"Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie- Ci którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną". Absolwent dziennikarstwa. W wolnych chwilach konferansjer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?