The Crown – Paul Bettany nie wcieli się w postać księcia Filipa w 3. sezonie

Paul Bettany był brany pod uwagę do roli księcia Filipa w nadchodzącym, 3. sezonie The Crown. Jak jednak wynika z najnowszych doniesień aktor zrezygnował z propozycji wcielenia się w postać męża Królowej Elżbiety. Obsada zmieniana jest ze względu na upływ czasu ukazany w serialu. Na razie nie wiadomo kto zastąpi Matta Smitha w roli księcia Filipa. Natomiast w głównej roli zobaczymy Olivię Colman, a siostrę Królowej Eliżbiety – Małgorzatę, zagra Helena Bonham Carter.

crown

Zobacz również: Natalie Portman dołącza do obsady Vox Lux!

The Crown, produkcja oryginalna serwisu Netflix, opowiada o kulisach panowania Elżbiety II, po tym jak rozpadł się nietrwały porządek społeczny ustalony po drugiej wojnie światowej. Serial powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanej sztuki Audiencja (The Audience), a pracowali przy nim ponownie razem twórca i scenarzysta Peter Morgan (Królowa, Frost/Nixon), reżyser Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny) i producent Andy Harries (Królowa). Drugi sezon rozpoczyna się od nielegalnej agresji Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, a kończy odejściem premiera Harolda Macmillana na skutek druzgocącego skandalu. The Crown to kronika najważniejszych politycznych i światowych wydarzeń, które ukształtowały drugą połowę dwudziestego wieku. Dzięki wielkim ambicjom i wizji jego twórców, serial został zrealizowany na niespotykaną dotąd skalę.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Vogue

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?