Zwiastun podcastowego projektu Marvel’s Wolverine: The Long Night!

W ramach odmiany od wielkich blockbusterowych produkcji i poważniejszych seriali z Netflixa, Marvel przygotowuje coś specjalnego dla fanów swoich komiksów, a przede wszystkim pewnego nieokrzesanego jegomościa. Wraz ze Sticher, grupą specjalizującą się w tego typu słuchowiskach, studio przygotowuje podcastowy projekt z Wolverinem w roli głównej.

Historia zawarta w Wolverine: The Long Night opowiada o agentce Sally Pierce (Celia Keenan-Bolger) oraz Tadzie Marshallu (Ato Essandoh), którzy przybywają do Burns, fikcyjnego miasta na Alasce, aby zbadać sprawę pewnych morderstw. Szybko odkrywają, że miasto żyje w ciągłym strachu przed seryjnym mordercą. Agenci łączą siły z miejscowym stróżem prawa, Bobbym Reidem (Andrem Keenan-Bolger), w celu sprawdzenia głównego podejrzanego, Logana (Richard Armitage). Poszukiwania prowadzą ich do polowania na terenie tajemniczego skorumpowanego miasta.

Poniżej z kolei znajduje się wspomniany zwiastun podcastu: 

https://www.youtube.com/watch?v=V7cNis9Pjo0&t=25s

Scenariusz został napisany przez Bena Percy’ego, uznanego i nagradzanego autora komiksów, na reżysera zaś wybrano Brendana Bakera. Oto, co Percy miał do powiedzenia na temat charakteru produkcji: 

Samo skupienie się na realistycznym aspekcie nie jest trudne. Poza kryminalnym dochodzeniem, mamy także lementy fantastyczne. Niektóre z nich są związane z Wolverinem z okresu, kiedy jego legenda kształtowała się na tamtych terenach, gdy ludzie obserwowali go wałęsającego się we mgle u boku watahy wilków, gdy byli świadkami tego, jak ratuje i odbiera życia. Czerpię również inspiracje z lokalnych legend i mitologii. Mamy złożoną lokalizację kultu Aurory, poza terenami Burns. Nie jest do końca jasne, czy ma on związek z morderstwami oraz czy jego członkowie mają jakieś moce.

Seria składająca się z 10 epizodów będzie się ukazywać w radiu Sticher Premium co tydzień od 12 marca. Posłuchacie?

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?