TVP zapowiedziało nowe seriale historyczne na 100-lecie niepodległości Polski

Na specjalnym briefingu prasowym prezes TVP Jacek Kurski zaprezentował ambitne plany serialowe stacji. Wśród licznie zapowiedzianych produkcji znalazły się m.in. rodzinna epopeia rozgrywająca się w czasie ważnych wydarzeń historycznych oraz seriale fabularne o słynnych postaciach historycznych m.in. Józefie Piłsudskim, Adamie Mickiewiczu, generale Andersie czy kardynale Wyszyńskim. 

Już dziś rusza zupełnie nowe pasmo historyczno-tożsamościowe Telewizji Polskiej. W kolejnych 13 wtorków o godz. 20.30, TVP będzie pokazywać polskie produkcje pokazujące polską historię. Pierwszą pozycją będzie efekt pracy wielkiego projektu digitalizacji zasobów telewizji publicznej, jeden z najważniejszych polskich seriali historycznych: Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Za to od września widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć realizowany z wielkim rozmachem, dbałością o szczegóły, z fantastycznymi kreacjami aktorskim serial pt.: Drogi do wolności. To największe przedsięwzięcie w Telewizji Polskiej od wielu lat. Epicka historia trzech sióstr ukazana jest na tle historii odzyskiwania przez Polskę niepodległości. 

Zobacz również: Drogi wolności – zdjęcia z planu, obsada i opis serialu kostiumowego TVP

– Właśnie tak Telewizja Polska rozumie swoja misję, żeby być z Polakami w najważniejszych chwilach, towarzyszyć im w najważniejszych emocjach, w tym wszystkim co odwołuje się do budowania i umacniania narodowej wspólnoty w naszym społeczeństwie – powiedział prezes Jacek Kurski.

 

#sufrażystki #walkaoprawakobiet #1921 #zebranie #kobiecasiła @blasik_pola @paulina.galazka @helena_sujecka @sylbor @melcerirena @klara_bielawka

Post udostępniony przez Katarzyna Zawadzka Official (@katarzyna__zawadzka)


Po Drogach wolności na antenie TVP zagości pilotażowy odcinek serialu Młody Piłsudski, którego produkcja przewidziana jest na 2019 rok. Pierwszy odcinek jest planowany na rocznicę stulecia odzyskania polskiej niepodległości. W przygotowaniu jest też serial Ludzie i bogowie o oddziale likwidatorów kierownictwa dywersji Armii Krajowej. Ludzie i bogowie pojawią się również w 2019 roku. Kolejna pozycja to saga polskich losów Dom pod dwoma orłami, opowieść o ludziach przepędzonych z kresów podczas II wojny światowej.

Powstaje ponadto nowy, 13 odcinkowy serial o kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymas. W przygotowaniu jest też kilka kolejnych propozycji, m. in.: serial o Władysławie Andersie pod roboczym tytułem Długi spacer, serial o Adamie Mickiewiczu, czy Agnieszce Osieckiej.

– Wprowadzamy do TVP1 kilka formatów, które w sposób ciekawy i nieinwazyjny, będą popularyzować polską literaturę, najważniejsze wydarzenia polskiej historii, książki, płyty, koncerty, filmy, spektakle. Chcemy jak najmocniej zachęcić naszych widzów do zainteresowania się kulturą wysoką – stwierdził prezes Jacek Kurski.

Zobacz również: TVP udostępnia w sieci kultowe polskie seriale!

Telewizja Polska pracuje również nad ekranizacją powieści Bronisława Wildsteina Czas niedokonany. Natomiast już od 25 marca o godz. 20.10 na antenie TVP1 zawita drugi sezon Wojennych dziewczyn, serialu opowiadającego o młodych Polkach, których losy u progu dorosłego życia splatają się w okupowanej Warszawie. Jesienią z 2. sezonem powrócić ma również Korona królów.

https://www.youtube.com/watch?v=v48wIfZfQaE&t

Źródło: TVP / ilustracja wprowadzenia: kolaż Domena Publiczna/Wikimedia Commons

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?