Tobias Menzies będzie księciem Filipem w 3. sezonie The Crown

Tobias Menzies, aktor znany z takich produkcji jak Outlander czy Rzym, wcieli się w księcia Filipa w 3. sezonie serialu The Crown. Zastąpi w tej roli Matta Smitha. Zmiany w obsadzie podyktowane są upływem czasu ukazanym w serialu. Claire Foy odda swoje miejsce Olivii Colman, a w roli siostry Królowej Elżbiety, Małgorzaty zobaczymy Helenę Bonham Carter.

the crown

Zobacz również: Sequel To zyskuje oficjalny tytuł!

The Crown, produkcja oryginalna serwisu Netflix, opowiada o kulisach panowania Elżbiety II, po tym jak rozpadł się nietrwały porządek społeczny ustalony po drugiej wojnie światowej. Serial powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanej sztuki Audiencja (The Audience), a pracowali przy nim ponownie razem twórca i scenarzysta Peter Morgan (Królowa, Frost/Nixon), reżyser Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny) i producent Andy Harries (Królowa). Drugi sezon rozpoczyna się od nielegalnej agresji Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, a kończy odejściem premiera Harolda Macmillana na skutek druzgocącego skandalu. The Crown to kronika najważniejszych politycznych i światowych wydarzeń, które ukształtowały drugą połowę dwudziestego wieku. Dzięki wielkim ambicjom i wizji jego twórców, serial został zrealizowany na niespotykaną dotąd skalę.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: EW / (c) Getty Images

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?