Advertisement

Rozpoczęto produkcję miniserialu BBC będącego adaptacją Wojny światów!

Stacja BBC One ogłosiła rozpoczęcie prac nad adaptacją powieści H. G. Wellsa zatytułowanej Wojna światów. Zdjęcia są przygotowywane w Liverpoolu. Akcja produkcji ma rozgrywać się w Anglii u początku XX wieku, a jej bohaterami jest para, która poprzez swoją miłość postanowiła sprzeciwić się obecnemu porządkowi społecznemu. Jednak ich historia zostaje zakłócona przez marsjańską inwazję na Ziemię. W głównych rolach ujrzymy Rafe’a Spalla (Big Short), Eleanor Tomlinson (Jack pogromca olbrzymów, Śmierć w Pemberly), Roberta Carlyle’a (Trainspotting, Dawno, dawno temu) oraz Ruperta Gravesa (V jak Vendetta). Nie podano jeszcze daty premiery całej miniserii. 

W wywiadzie udzielonym BBC, Tomlinson wyraziła zachwyt z powodu udziały w projekcie reżyserowanym przez Craig Viveiros (I nie było już nikogo), którego jest wielką fanką. Co więcej, dostrzega też „próbę stworzenia przez niego tego świata jako fascynującą”. Spall również podkreślił swoje podekscytowanie z powodu przeniesienia tej historii na mały ekran, a także czuje zaszczyt mogąc na ekranie partnerować Tomlinson.

War of the worlds

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe BBC One

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?