the old guard background Advertisement

Yvonne Strahovski po polsku zachęca do obejrzenia 2. sezonu Opowieści podręcznej

W czwartek, 26 kwietnia platforma Showmax pokaże w Polsce dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu Opowieści podręcznej. Do śledzenia serialu zachęca po polsku Yvonne Strahovski, Australijka z polskimi korzeniami. Aktorka gra Serenę Joy, bezpłodną żonę komendanta Freda Waterforda.

https://www.youtube.com/watch?v=VXMF3MUMNFI&t=0s

Serial powstał na podstawie dystopijnej powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Opowiada  on alternatywną historię USA. Po wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead,  totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie religijnym, w którym kobiety sprowadzono do roli służby lub reproduktorek. Pierwszy sezon Opowieści podręcznej został nagrodzony 2 Złotymi Globami i 8 statuetkami Emmy. 

Zobacz również: Mulan – Jet Li oraz Li Gong dołączają do obsady filmu Disneya

W drugim sezonie, który ma być bardziej mroczny, poznamy dalsze losy głównej bohaterki, Offred (w tej roli zdobywczyni Złotego Globu dla najlepszej aktorki serialowej – Elisabeth Moss). W jednej z ról ma wystąpić Marisa Tomei – zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę w filmie Mój kuzyn Vinny. Drugi sezon serialu będzie się składać z 13 odcinków. 

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: Hulu/materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?