Advertisement

Geniusz – bohaterką 3. sezonu będzie Mary Shelley, autorka Frankensteina

Kierownictwo stacji National Geographic ogłosiło, że stworzy trzecią część antologii Geniusz. Po sezonach poświęconych Albertowi Einsteinowi i Pablowi Picasso bohaterką kolejnej odsłony serii będzie pisarka nazywana matką gatunku science-fiction – Mary Shelley, która stworzyła w swojej powieści „Frankenstein” jedną z najbardziej znanych literackich i filmowych postaci.

Wyprodukowany przez spółkę Imagine Entertainment dla wytwórni Fox 21 Television Studios serial ukaże mało znane fakty z życia awangardowej autorki, feministki i kontrowersyjnej intelektualistki.

Napisana przez Mary Shelley powieść „Frankenstein” jest ponadczasowa i nadal przemawia do naszej wyobraźni – podkreśla Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych kanału National Geographic. – Równie fascynujące są niezwykła twórcza inwencja Shelley i jej upór, by żyć na własnych warunkach, które wymykały się ówczesnym społecznym i obyczajowym konwencjom. Nie mogę doczekać się chwili, w której nasz zespół przeniesie na mały ekran tę niezwykłą i aktualną historię i przedstawi literacki dorobek Mary Shelley w trzecim sezonie serii „Geniusz” – dodała.

Zobacz również: Geniusz: Picasso – świetny plakat 2. sezonu serialu National Geographic

Mary Shelley, autorka powieści o monstrum, które zostaje ożywione w wyniku naukowego eksperymentu, była bohaterką wielu filmów. Jednak niewiele z nich zajmowało się niezwykle celną, społeczną diagnozą, jaką zawarła w stworzonym przez siebie micie. Niewiele osób słyszało też o jej walce o równe prawa kobiet, a także o jej mniej znanej twórczości oraz o wpływie, jaki wywarła na współczesne jej społeczeństwo i największych myślicieli tamtych czasów. W naszej telewizyjnej antologii chcemy prezentować sylwetki takich osób, jak Mary Shelley – kobieta obdarzona niezwykłym intelektem, siłą ducha i wrażliwością. Bardzo cieszymy się, że możemy przy tej okazji kontynuować niezwykle udaną współpracę ze stacją National Geographic i wytwórnią Fox 21 Television Studios – mówi producent wykonawczy Ron Howard .

Międzynarodowa premiera trzeciej odsłony serialu Geniusz, wyprodukowanego przez prowadzoną przez Briana Grazera i Rona Howarda spółkę Imagine Entertainment, MWM Studios i EUE/Sokolow odbędzie się na antenie National Geographic w 172 krajach i 43 wersjach językowych w 2019 roku. Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na koniec tego roku.

Zobacz również: Zwiastun i plakat filmu o Mary Shelley z Elle Fanning w roli głównej

Pierwszy sezon telewizyjnej antologii Geniusz obejrzało na całym świecie ponad 45 milionów widzów, co daje mu największą oglądalność wśród nowych produkcji National Geographic. Premiera drugiego sezonu, którego gwiazdą jest Antonio Banderas już 22 kwietnia o 21.00.

Źródło: National Geographic / ilustracja wprowadzenia: kolaż materiałów z domeny publicznej (Wikimedia)

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?