Wiedźmin – nowe informacje oraz komentarz do ostatnich wieści od twórczyni serialu

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu fantasy Wiedźmin, obszernie odniosła się na Twitterze do wszystkich rewelacji, które przyniosły ostatnie dni, a w szczególności konferencja programowa Netflixa w Rzymie. Oto wszystkie nowe informacje, które należy wiedzieć o produkcji.

1) ILOŚĆ ODCINKÓW

Główna scenarzystka potwierdziła wiadomość, że pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków, zamiast trzynastu, a więc liczby, do której Netflix zdążył przyzwyczaić swoich subskrybentów. Hissrich uznaje taką liczbę za właściwą, gdyż dzięki temu odcinki będą „zwarte, napakowane akcją, bogate w postaci i historię, bez spowolniania w połowie sezonu”.


2) DATA PREMIERY – 2019, 2020, a może później?

Showrunnerka Wiedźmina luźno podchodzi do kwestii terminu i nie wyklucza, że na serial poczekamy dłużej niż do 2020 roku. Poinformowała, że stawiają na jakość, a nie szybkość, a całość dostarczą najszybciej jak to będzie możliwe.


Zobacz również: Ten Wiedźmin pojawi się już w 2018 roku. Zobacz zwiastun Pół wieku poezji później

3) SCENARIUSZ DO KOREKTY?

Podczas konferencji w Rzymie, Erik Barmack, szef Netfliksa na Europę, miał stwierdzić ogólnie, że plan zdjęciowy rozpocznie się na przełomie 2018 i 2019 roku, gdyż scenariusz wymaga jeszcze doszlifowania. Hissrich zaprzeczyła jakoby miał istnieć już takowy dla pełnego sezonu Wiedźmina. Do tej pory napisała wyłącznie pilot serialu.

Skończyłam odcinek pilotowy, i tak, on będzie jeszcze szlifowany, gdy zaczniemy obsadzać role i filmować. Pozostałych siedem epizodów jeszcze nie istnieje, są wyłącznie w mojej głowie.

Z nowości natomiast ogłosiła, że niedługo zwiększy się liczba scenarzystów, którzy będą pracować nad Wiedźminem.

I wiecie co? Niedługo dołączą do mnie nowi scenarzyści!


Zobacz również: Netflix tworzy Wiedźmina bez Sapkowskiego? Pisarz o kulisach produkcji

4) LOKALIZACJE

Scenarzystka 2. sezonu Daredevila i The Defenders potwierdziła informację, że produkcja będzie realizowana w Europie Wschodniej. Dodatkowo skomentowała, że Wiedźmin nie mógłby powstać w żadnym innym miejscu na świecie, a pisarka po niedawnej wizycie w Polsce już planuje ponownie odwiedzić Słowiańszczyznę.


5) OBSADA

Faktem jest również, to, że do ogłoszenia pierwszych nazwisk wciąż daleka droga. Ma to związek z wciąż trwającym procesem twórczym i nie ustaloną datą rozpoczęcia zdjęć.  

Jeszcze nie zaczęliśmy obsadzać ról. Nie próbujcie nawet pytać. 


Zobacz również: Mark Hamill zgłasza się do roli Vesemira w Wiedźminie

Zatem powżysze informacje dołączają do znanego dotychczas krótkiego opisu serialu: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.” 


Przypomnijmy, że początkowo historię Geralta z Rivii planowano przedstawić w formie pełnometrażowego filmu kinowego. W maju 2017 roku Sean Daniel Company oraz Platige Image porozumiały się z Netflixem i ogłoszono, że Wiedźmin zrealizowany zostanie jako serial. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren S. Hissrich, Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, będzie pełnił rolę konsultanta kreatwynego. 

Wiedźmin w popkulturze funkcjonuje nie tylko pod postacią książek, ale stworzono również popularną serię gier komputerowych oraz mało chlubną kinową i telewizyjną adaptację z 2001 roku, której reżyserem był Marek Brodzki, a w Geralta wcielił się Michał Żebrowski. Niedawno usłyszeć można było również, o powstaniu pornoparodii The Bewitcher.

Źródło: twitter/LHissrich / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?