13 powodów – intrygujące materiały promujące 2 sezon

Serial 13 powodów ma chyba tyle samo wiernych fanów co zagorzałych przeciwników. Jedno jest pewne – trudno obok jednej z najbardziej rozpoznawalnych produkcji Netflixa przejść obojętnie. Krótki materiał promocyjny na Facebooku może nie odkrywa za wiele szczegółów fabularnych nadchodzącego sezonu, ale na pewno jest dla oczekujących na kontynuację intrygujący. 

2 sezon kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic, ale im bliżej spodziewanej premiery, tym więcej szczegółów wychodzi na światło dzienne. Wiemy, że w głównej roli powróci Katherie Langford czyli odtwórczyni Hanny Baker. Tym samym nowa seria nie opowie o samobójstwie kolejnego nastolatka, lecz dogłębniej wyjaśni śmierć z pierwszego sezonu, znajdując kolejnych winowajców. Drobną niedogodność może stanowić fakt, że pierwsze 13 odcinków oparto o książkę Jaya Ashera, której fabuła kończy się mniej więcej w tym samym momencie co pierwszy sezon. Literacka kontynuacja nie istnieje, więc tym razem twórca telewizyjnej adaptacji Brian Yorkey będzie musiał samemu wymyślić, jaki los czeka nastoletnich bohaterów.

2 sezon 13 powodów zadebiutuje na Netflixie w 2018 roku, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Źródło: Facebook / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?