Advertisement
banner

2. odcinek serii dokumentalnej James Cameron: Historia science fiction już dziś w AMC

Już 14 maja o 21:00, stacja AMC wyemituje 2. odcinek serii dokumentalnej James Cameron: historia science fiction zatytułowany Space. George Lucas, Will Smith, Steven Spielberg, Zoe Saldana, Whoopi Goldberg, Jeff Goldblum wraz z innymi gośćmi specjalnymi, zastanowią się nad tym, co może czekać na nas we wszechświecie i jak odkrycia kosmosu zmienią to, kim jesteśmy.

Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii James Cameron: historia science fiction to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jest zdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron.

Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George’em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver. James Cameron: historia science fiction to niezwykła podróż w głąb gatunku, która przybliży jego przyszłość oraz pozwoli lepiej zrozumieć skąd biorą się pomysły na kolejne produkcje science fiction.

Producentami wykonawczymi serii James Cameron: historia science fiction są James Cameron, Maria Wilhelm, Ken Druckerman oraz Banks Tarver z ramienia Left/Right TV. Współtwórcami serii są showrunner Jeff Cooperman oraz Mike Mezaros.

AMC Visionaries to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanego już serialu Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu, stacja AMC ogłosiła już kolejne projekty wchodzące w skład serii, w tym m.in. AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror oraz AMC Visionaries: Rap Yearbook.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?