Advertisement

To będą nowe serialowe propozycje TVP?

Nowe władze Telewizji Polskiej zapowiadały wzrost liczby produkcji o tematyce historycznej. Zmiana ta oczywiście dotyczy również seriali. Od jakiegoś czasu wiadomo, że w najbliższym czasie pojawią się produkcje o Żołnierzach Wyklętych. Obok serialowej wersji „Historii Roja” pojawią się produkcje o walczącym z NKWD oddziale Żołnierzy Wyklętych dla TVP1 oraz o Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych dla TVP2. Do tej listy dołączą najprawdopodobniej „Morowe panny” oraz serial o Adamie Mickiewiczu. Chodzą również słuchy, że zielone światło otrzyma serial o Jagiellonach, który ma stanowić odpowiedź na popularność w Polsce „Wspaniałego stulecia”. 

Zobacz również: recenzujemy „Cesarzową Ki” – nowy serial w ramówce TVP2!

Informacje o projektach póki co znajdują się w sferze spekulacji. W przypadku serialu biograficznego o Mickiewiczu ponoć trwają prace nad scenariuszem oraz budżetem. Wśród faworytów do roli młodego wieszcza upatruje się Macieja Musiała, telewizyjną gwiazdę TVP. O „Morowych pannach” wiadomo trochę więcej. Serial ma przedstawić losy polskich kobiet walczących podczas II Wojny Światowej i są opisywane jako żeński odpowiednik „Czasu honoru”. „Morowe panny” to pomysł Akson Studio, twórców „Czasu honoru”. Autorem scenariusza jest Marek Kreutz, scenarzysta Pitbulla i „Misji Afganistan”. Zdjęcia podobno mają rozpocząć się latem.

Źródło: wirtualnemedia.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu „Czas Honoru”

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?