„Law & Order: True Crime” – NBC zamawia kryminalną antologię

Pierwszy sezon „American Crime Story” stał się hitem stacji FX. Antologia Ryana Murphy’ego fenomenalnie odtworzyła i zagłębiła się w sprawę O.J. Simpsona. Na fali tej popularności NBC postanowiło zamówić „Law & Order: True Crime”, który również opowie o jednej z najbardziej popularnych spraw kryminalnych Ameryki. Pierwszy sezon ma się składać z ośmiu odcinków i skupiać na procesie Lyle’a i Erika Menendezów, którzy w 1996 roku zostali oskarżeni o zabicie swoich rodziców.

Ta sprawa, jak nic wcześniej, skupiła na sobie uwagę społeczną. Bardzo szczegółowo zbadano tu problemy określane mianem tabu – ojco i matkobójstwo. A to wszystko w kontekście przywilejów i bogactwa. Odtworzymy kulturalne i społeczne otoczenie obu morderstw i procesów. Wtedy ludzie interesowali się nie tylko samą sprawą, ale też zbadaniem, dlaczego bracia popełnili tak straszną zbrodnię – powiedziała Jennifer Salke, szefowa działu rozrywki stacji. 

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Pierwszy sezon „American Crime Story”

„Law & Order” jest kryminalnym serialem autorstwa Dicka Wolfa, który również napisze scenariusz do antologii. Produkcja była produkowana przez NBC od 1990 do 2010 roku i była hitem w swoim czasie antenowym. Czy sama sprawa wystarczy, aby seria odniosła sukces? Trudno powiedzieć. W przypadku „American Crime Story” bardzo dużą rolę odegrali aktorzy oraz dobrze napisany scenariusz. 

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?