Gra o Tron – krótsze sezony na zakończenie serialu?

Prawdopodobnie ta informacja nie zadowoli większości fanów Gry o Tron. Główni scenarzyści serialu, David Benioff i D.B. Weiss, przyznali w wywiadzie, że rozważają skrócenie kolejnych sezonów, które zarazem byłyby ostatnimi. Nadchodzący szósty sezon będzie liczył 10 odcinków. Panowie natomiast planują powstanie trzynastu epizodów, które zostaną podzielone pomiędzy sezony 7 i 8. Według HBO takie rozmowy są zdecydowanie przedwczesne. Mimo że plany na kolejne serie są, żadne decyzje odnośnie końca serialu nie zostały podjęte. Szczegóły zostaną omówione ze scenarzystami dopiero, kiedy Gra o Tron oficjalnie otrzyma zamówienie na siódmy sezon. 

Jeżeli jednak tak się stanie, prawdopodobnie powodem będzie wyczerpanie materiału źródłowego, na którym oparty jest hit HBO. Pięć sezonów było ekranizacją serii książek George R.R. Martina, ale do tej pory autor nie ukończył prac nad jej kolejną częścią. W tej chwili Gra o Tron obrała swój własny kierunek, który po części opiera się na notatkach Martina. 

Plakat szóstego sezonu

Zobacz również: „Gra o Tron” – nowe szczegóły szóstego sezonu; czołówka w 360 stopniach!

Szósty sezon serialu Gra o tron będzie się składać z 10 epizodów i zadebiutuje na stacji HBO 24 kwietnia 2016 roku, czyli w niedzielę. Polscy fani serialu będą mogli zobaczyć go dzień później, czyli w poniedziałek 25 kwietnia

źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia i zdjęcie: materiały prasowe

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?