Od zmierzchu do świtu: powrót Toma Saviniego!

Studio Miramax i stacja El Rey Network ogłosiły dziś, że Tom Savini – uznany specjalista od efektów specjalnych, a zarazem aktor, reżyser i kaskader – wystąpi w produkowanym przez Roberta Rodrigueza serialu Od zmierzchu do świtu. Emitowany na antenie El Rey serial oparty jest na oryginalnym filmie o tym samym tytule. Film, napisany przez Quentina Tarantino i wyreżyserowany przez Rodrigueza, uchodzi za jedną z najbardziej kultowych pozycji lat 90., a Savini wystapił w nim w roli drugoplanowej, jako Sex Machine, strzelający z pistoletu przymocowanego do krocza.

savini tom2 1000x600

Produkcja trzeciego sezonu Od zmierzchu do świtu trwa w najlepsze: zdjęcia powstają w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Savini nie zagra Sex Machine; wcieli się w Burta, emerytowanego łowcę demonów, który teraz zarabia na życie handlujac leczniczą marihuaną. Niestety, sam pali jej więcej niż sprzedaje innym. Poza Savinim szeregi obsady sezonu trzeciego zasilą też Ana de la Reguera (Jane the Virgin), Emily Rios (Breaking Bad) i zawodnik mieszanych sztuk walki Marko Zaror (Maczeta zabija). Ostatni z aktorów zagra azteckiego wojownika, który treningi siłowe odbywał… w piekle.

Savini dla horroru filmowego i telewizyjnego pozostaje prawdziwą legendą. Tworzył efekty specjalne do takich klasyków, jak Piątek, trzynastego, Świt żywych trupów i Maniak, jako aktor pojawił się między innymi w Koszmarnych opowieściach oraz Grindhouse: Planet Terror. W 1990 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny: remake Nocy żywych trupów.

Od zmierzchu do świtu powróci na ekrany El Rey jeszcze w tym roku, choć nie określono, kiedy. Akcja ponownie osadzona będzie w Teksasie i Nowym Meksyku, a bracia Gecko (D.J. Cotrona i Zane Holtz) nadal będą stawiać czoła wampirom i demonom.

from dusk tv 1000x600

Źródło: Bloody-Disgusting.com / Ilustracja wprowadzenia: geeknation.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?