Tomasz Kot jako Kazimierz Wielki w polskim Wspaniałym Stuleciu?!

Wspaniałe Stulecie cieszy się w Polsce ogromną popularnością wśród widzów i jest jednym z nielicznych seriali spoza USA, którym udało się odnieść sukces w polskiej telewizji. Losy imperium osmańskiego z czasów panowania Sulejmana Wspaniałego podbiły serca Polaków i stały się powodem, dla którego polska telewizja zaczęła szukać potencjału w rodzimej historii. 

Jak się okazało, ruszyły prace nad serialem historycznym o panowaniu Kazimierza Wielkiego, a w główną rolę miałby zagrać Tomasz Kot. Twórcy motywują decyzję rolami biograficznymi, które ma na koncie aktor – znakomicie przyjętego Ryśka Riedla, lidera grupy Dżem, w Skazanym na bluesa oraz fenomenalnego Zbigniewa Religę w Bogach. Obie role zostały docenione zarówno przez krytykę jak i publiczność, co zaowocowało nominacjami do Złotych Kaczek oraz wygranymi Złotymi Lwami oraz Orłem. Metamorfozy do ról oraz doskonałe przełożenie postaci na język ciała utwierdziły widzów w przekonaniu, iż Kot jest jednym z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia. Wydaje się więc, że obsadzenie go w roli władcy, który „zastał Polskę drewnianą, zostawił murowaną” wydaje się strzałem w dziesiątkę. 

634892867724030000

Zobacz również: TOP 15 – Najlepsze momenty z Gry o tron

Kazimierz Wielki uznawany jest za wielkiego reformatora Polski – wyciągnął kraj z kryzysu, wybudował Akademię Krakowską, wspomógł system obrony kraju, rozwinął gospodarkę bez narażania kraju na konflikty zagraniczne oraz rozwinął infrastrukturę miast. Przydomek „Wielki” odnosi się właśnie do tych zasług. Jednak życie prywatne ostatniego Piasta było jeszcze bardziej ciekawe – Kazimierz słynął z licznych podbojów seksualnych i posiadaniem wielu żon oraz kochanek. Nie doczekał się jednak męskiego potomka z prawego łoża, więc na nim zakończyła się pierwsza polska dynastia królweska.

Informator Faktu podaje, że zdjęcia do serialu będą kręcone w Gnieźnie oraz Krakowie, na Wawelu, a w głównej roli ma zostać obsadzony Tomasz Kot. Myślicie, że polski odpowiednik ma szansę powtórzyć sukces tureckiego oryginału?

 Źródło: Fakt.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?