Elisabeth Moss z główną rolą w dramacie Hulu, The Handmaid’s Tale

Elisabeth Moss, znana z genialnej roli Peggy Olson w Med Men, otrzymała główną rolę w dramacie Hulu. The Handmaid’s Tale będzie ekranizacją powieści o tym samym tytule, autorstwa Margaret Atwood. Moss zagra Offred, służącą, która próbuje przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn reżimie. 

Oficjalny opis serialuThe Handmaid’s Tale to historia Gilead, społeczności totalitarnej, która kiedyś była częścią Stanów Zjednoczonych. W związku z katastrofami ekologicznymi i spadkiem urodzeń, Gilead rządzone jest przez religijnych fundamentalistów, którzy traktują kobiety, jak własność rządową.  Jedną z ostatnich płodnych kobiet jest Offred (Moss). Pracuje, jako służąca w domu Komendanta. Jest też jedną z kobiet zmuszanych do aktów seksualnych, w związku z ostatnimi próbami ponownego zaludnienia zniszczonej Ziemi. W przerażającym społeczeństwie, gdzie jedno słowo może zakończyć jej życie, Offred nawiguje pomiędzy domami dowódców, ich żonami i innymi służącymi. Ma jeden cel – przetrwać i odnaleźć córkę, która została jej odebrana. 

Zobacz również: John Krasinski jako nowy Jack Ryan

Serial stworzy Bruce Miller (The 100), który również został producentem wykonawczym. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec roku, a premiera planowana jest na 2017 rok. Elisabeth Moss zagrała również jedną z ról w miniserii Top of The Lake, która w 2014 roku zapewniła jej Złotego Globa. 

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: Shutterstock

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?