Dzień próby – zwiastun serialowej wersji oscarowego hitu

Wciąż nie zapadła decyzja o przedłużeniu na drugi sezon Limitless, Godziny szczytu anulowano po zaledwie kilku odcinkach, ale telewizyjnym producentom nie przeszkadza delikatnie mówiąc mieszany odbiór serialowych remake’ów kinowych hitów. Kolejnym tytułem, który śmiało zmierza na mały ekran jest Trainig Day (Dzień próby), adaptacja filmu w reżyserii Antoine’a Fuqua, za który Oscar dostał Denzel Washington. Dziś stacja opublikowała obszerny zwiastun nadchodzącej serii, który możecie obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=sRn-h3tn7aE

Zobacz również: recenzja The Nice Guys. Równi goście

W stosunku do pierwowzoru dokonano kontrowersyjnej zamiany rasowej. Tym razem to człowiek rasy białej, a konkretnie Bill Paxton (The Gamechangers), gra umoczonego i nieuczciwego gliniarza, podczas gdy debiutujący czarnoskóry aktor Justin Cornwell wciela się w rolę idealistycznego, początkującego funkcjonariusza, który dopiero rozpoczyna pracę jako detektyw. Czy uda mu się doprowadzić swojego zdeprawowanego partnera przed oblicze sprawiedliwości? Pytanie raczej, czy widzowie będą chcieli oglądać te zmagania?

training day, dzien proby, serial

Co prawda producentem całości i reżyserem pilota jest autor oryginalnej wersji, czyli Antoine Fuqua, ale podobnie sytuacja miała się w przypadku Godzin szczytu, gdzie mimo wsparcia Bretta Ratnera i tak szybko zdecydowano o przedwczesnym zakończeniu serialu. Z kinowego pierwowzoru na pokład serialowej wersji nie powrócił autor scenariusza, czyli David Ayer, który obecnie czeka na premierę swojego najnowszego filmu, zatytułowanego Legion Samobójców. Czy nowym scenarzystom uda się w ciekawy sposób rozciągnąć na kilkanaście odcinków fabułę Dnia próby, która przecież rozegrała się na przestrzeni 24 godzin?

źródło: manlymovie.net / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Training Day

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?