HBO potwierdza drugi sezon serialu Wataha!

To już czas, by podzielić się z widzami wiadomością, że najbardziej oczekiwany polski serial powraca. Pracujemy nad drugim sezonem Watahy, która stała się kultową polską produkcją. Teraz po emisji w innych krajach europejskich czas na drugi sezon Watahy, która niezmiennie pozostaje numerem jeden wśród polskich produkcji prezentowanych na antenie HBO – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu.

Zobacz również: Pakt – zdjęcia z planu 2. sezonu z Borysem Szycem!

Możemy już zdradzić, że bohaterowie Watahy wracają w Bieszczady. Obecnie pracujemy nad realizacją dwóch seriali. Od kwietnia trwają zdjęcia do drugiego sezonu Paktu, a od kilku miesięcy przygotowujemy się równie intensywnie do wejścia w fazę produkcji drugiego sezonu Watahy– mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

Obchodzące w tym roku 20-lecie działalności w Polsce HBO produkuje polskie seriale już od 5 lat. Najpierw powstały trzy sezony cenionego przez widzów i krytyków serialu Bez tajemnic w gwiazdorskiej obsadzie. Kolejną produkcją była Wataha, która osiągnęła trzykrotnie wyższą oglądalność niż kultowy serial HBO Gra o tron. Zróżnicowane portfolio seriali powiększył serial Pakt, którego drugi sezon będzie miał premierę jesienią tego roku.

Wataha z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się premiera Watahy w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa.

źródło: informacja prasowa/źródło ilustracji wprowadzenia: materiały prasowe/HBO

Dziennikarz

Redakcyjny hipster. Domorosły krytyk filmowy, fan mieszaniny stylistyk i kreatywnego kiczu. Tępiciel amerykańskiego patosu i polskich kom-romów

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?